גם בפייסבוק

במסגרת למידה משמעותית, שיתופי פעולה ודו קיום יצאנו צוות מרכז פסג"ה ק. מוצקין וצוות מרכז פסג"ה בקה אל גרבייה ליום למידה משותף במרכז הארץ. מטרת היום הייתה: התנסות במתודת עבודה חדשנית ואפשרויות שילובה במסגרות הפיתוח המקצועי ויצירת היכרות ושיתופי פעולה יותר הדוקים  בין בעלי התפקידים בשני המרכזים.

פתחנו את הבוקר ב'הלב' – היחידה לסימולציה בחינוך שמקדמת תכניות ייחודיות בתחומי החינוך וההוראה ומאפשרת למידה פרקטית תוך יצירת מרחב בטוח ותומך ללמידה. מגמת השימוש בסימולציה ובתחקיר כאמצעים להכשרת אנשי מקצוע תוך שימוש נכון בתרחישים המייצגים את המציאות היומיומית בחיינו כאנשי חינוך תרמו רבות למקצועיותנו ולרגישותנו בעמידה מול השותפים. כך כשהתנסינו במפגש של עובדת מרכז הפסג"ה מול מורת – מורים וליבנו יחד את המחויבויות המתנגשות או כאשר התעמתנו מול מורה שלא קבל גמול על הקורס מפאת חיסוריו הרבים או כאשר יצרנו שיח בין שתי עובדות בצוות מרכז הפסג"ה לגבי לקיחת אחריות על שינוי שיבוצים במערכת הקורסים, דרכו, התנסינו כיצד ניתן לגייס עובדת [קולגה] לשיתוף פעולה, תוך התמודדות עם ההתנגדות הראשונית שנוצרה כתוצאה מהאשמה. ההתנסות והדיונים החשובים תרמו רבות להבנת השיח המקצועי פדגוגי במרכז הפסג"ה והעיר את עיננו בנקודות החולשה שעלינו לשנות ולחזק. כמכון שחורט על דגלו את פיתוח היצירתיות והעוצמה המתחדשת, כך ניכרו בנו הרצון העז לשותפות מלאה בתרחיש כולל רוח ההתנדבות לעמידה בניסיון. אני מודה לד"ר מאירה אייזנהמר על יום משמעותי בפיתוח מקצועי ומבקשת בכל לשון של בקשה שתאפשרו לנו כמעוזים מומחים בהתפתחות מקצועית להביא למכון הלב את פורומי מפקח ומנהליו ולבנות עבורם תרחישים ומפגשי התנסות משמעותיים מהשדה אל השדה.

משם המשכנו לארוחת צהריים משותפת בחדר אישי במסעדה כשרה למהדרין בנחלת בנימין.

קינחנו בסיור מודרך בן ארבע שעות בשכונת שפירא, בוכרה היפה בדרום ת"א שבו למדנו על מורכבותה ואופייה המיוחד. צפינו על הבית האדום המיתולוגי וביקרנו בבית ברנר ובתערוכה לזכרו. המשכנו לשכונת גבעת משה, השכונה הבוכרית של תל אביב – שמורת טבע אנושית בלב הכרך הגדול, בתים נמוכי קומה, רחובות צרים, בתי כנסת וחנויות קטנות של פעם. פגשנו ושוחחנו עם צאצא העולים הראשונים וראינו איך מנהגי העבר השתמרו בקרב תושבי השכונה, התפילות, השבתות האירועים המיוחדים, ה"ג'ומא" וה"קלפאק" המסורתי שהובאו מסמרקנד. סיימנו בטעימות בוכריות וקטעי פייטנות של ימי הסליחות בבית הכנסת פוזיילוב.

ניהול שיח מודרך ומונחה סביב מגוון סוגיות, החיבור בין שתי הקבוצות, הניצוץ בעיניים בסופו של לילה כל אלה ועוד היוו לנו קרן אור בפתיחת שנה"ל תשע"ה.

 

כניסה למערכת