גם בפייסבוק

במפגש רחב ושת"פ חגיגי נפתחה שנה"ל תשע"ה בהתפתחות מקצועית לפורום המנהלים של צפון המחוז ומליאת היועצות בחינוך העי"ס במחוז חיפה. במפגש נכחו מר זלי מרון רכז הפיקוח בחינוך העי"ס, גב' שולמית מנור רכזת הפיקוח על הייעוץ וגב' אירית גרינברג מנהלת מרכז פסג"ה ק. מוצקין. כמידי שנה, במפגשים אלו מעלים סוגיות חינוכיות, עשיה חינוכית, יוזמות והצלחות על סדר היום ופותחים צוהר להיכרות אקדמית במגוון זוויות נוספות עם מיטב המומחים והמרצים בנושאים עדכניים. כאמור "התוכן כשלעצמו, אינו המהות, אם חסר הוא תוחלת ונעדר משמעות". המשתתפים צפו בסרטון בן שישים שניות על למידה משמעותית חוץ כיתתית באמצעות משחק ומיד צללו לתכני המפגש שעסק בנושא הבריונות והעבריינות בקרב בני נוער במרחב הפיסי והווירטואלי ואפשר התבוננות על מעגלי הפגיעות השונים ועל דרכי ההתמודדות עם התופעה.

הגב' עינב לוק, מנהלת היחידה בשפ"י למניעת אלימות וקידום אקלים בטוח, הציגה נתונים עדכניים על נושא הבריונות , מיתוסים שכיחים וסוגיות שונות בהתמודדות עם התופעה בקרב בני נוער בארץ ובחו"ל . כמו כן הציגה את תכניות המניעה אשר יעזרו להתמודד עם התופעה בבתי הספר.

גברי בן עוזיאל, רכז מודיעין במחלק הנוער בתחנת זבולון האיר את עיני המשתתפים "בחוויות מן השטח " ומעורבות בני הנוער באלימות- בריונות , שימוש בסמים ואלכוהול. גברי הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים על מנת למגר את התופעות הקשות והתדרדרות בני נוער. כמו כן הציף את חשיבות פעולות המניעה וההרצאות של מחלק הנוער במפגשים עם בני נוער בבתי הספר.

עו"ד גלית זמירי, מנהלת מחלקת הנוער בסנגוריה הציבורית במחוז חיפה הציגה את שירותי הסנגוריה הציבורית בייצוג קטינים אשר מעורבים בפלילים ואת הפרויקט הייחודי של הסנגורים הציבוריים במחוז חיפה, אשר בהתנדבות מציעים הרצאות בבתי הספר בנושא " בני נוער בהליך הפלילי – הסבר ומניעה" . מטרתו להעלות את המודעות של בני נוער להליך פלילי ולתוצאותיו ולמנוע התנהגויות הנראות כנורמטיביות , אך עלולות להוות הלכה למעשה עבירות פליליות.

מי ייתן ושיתוף הפעולה בין כל הגורמים והעלאת המודעות בתחום, תתרום למניעת עבריינות נוער בכלל ולמערכת החינוך בפרט.

לצפייה בגלריית התמונות מכנס פתיחת השנה – לחצו כאן

כניסה למערכת